Jednym głosem – Muzycy dla Ukrainy
Jednym głosem – Muzycy dla Ukrainy

Jednym głosem – Muzycy dla Ukrainy

W odpowiedzi na wydarzenia w Ukrainie,  Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Mosty Kultury” zorganizowało koncert charytatywny  „Jednym głosem – Muzycy dla Ukrainy”.
Wydarzenie odbyło się 1 kwietnia 2022 roku w Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu.
Repertuar koncertu stanowił muzyczny dialog dwóch narodów, który pozwala przyjrzeć się bliżej wzajemnym wpływom oraz przenikaniu  się polskiej i ukraińskiej kultury.  Obok znakomitych wrocławskich artystów wystąpili nasi przyjaciele z Ukrainy, prezentując  utwory instrumentalne oraz pieśni.  Koncert stanowił okazje do zapoznania się ze sztuka obydwu narodów, jednak najważniejszą jego ideą było budowanie  zdrowych relacji i współpracy między  Polakami  i Ukraińcami.   
Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.    

Podczas koncertu uruchomiona była zbiórka funduszy na wspieranie świetlic dla dzieci z Ukrainy, w których uzyskają one pomoc psychologiczną oraz możliwość uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych. 
https://zrzutka.pl/dziecizukrainy

Partnerzy wydarzenia: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Strefa Kultury Wrocław, Concordia Design, LUNA Music, Fundacja Ukraina, Pianinaifortepiany.com, Bauza TV&Film, CAMdivision, Związek Artystów Wykonawców STOART.